ZADZWOŃ: +48 888 209 716
Jeżeli posiadasz dom jednorodzinny, to doskonale wiesz, jak ważną jego częścią jest izolacja. Choć przez wszystkie lata najpopularniejszą formą izolacji była wełna mineralna, to czasy te odchodzą powoli w niepamięć. Dlaczego? Wszystko przez izolację pianką poliuretanową. Faktem jest, że wełna stanowiła standard przez wiele lat. Jednakże zalety izolacji pianką poliuretanową przesłaniają inne sposoby izolowania domu.

Jakie są zalety izolacji pianką poliuretanową?
Pierwszą i zarazem najważniejszą kwestią jest fakt, iż izolacja pianką pur powoduje oszczędności. Fakt, aby ją mieć, trzeba wcześniej zainwestować. Jednak koszt ten zwraca się w kolejnych latach wielokrotnie. Otóż jeżeli ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz domu poprzez nieszczelne poddasze, płacisz więcej za ogrzewanie (ewentualnie klimatyzację). Jeżeli stosujesz izolację pianką poliuretanową, jej szczelność sprawia, że ciepło nie wydostaje się z domostwa. Co więcej, izolacja czyni dom odporniejszym na zewnętrzne, szkodliwe czynniki.

Czemu przeciwdziała pianka poliuretanowa?
Stosowanie pianki PUR tworzy barierę powietrzną w Twoim domu. Rozważając zalety izolacji pianką poliuretanową, trzeba mieć to na uwadze. Wilgoć zatrzymywana jest na zewnątrz. Dzięki temu Twój dom jest mniej podatny na czynniki, które są przez wilgoć powodowane – przykładowo pleśń. Ponadto na zewnątrz pozostaje również nieklimatyzowane powietrze, co jest szczególnie ważne wtedy, jeżeli w swoim domu masz klimatyzację.

Izolacje natryskowe tworzą bardzo przyjemne i komfortowe środowisko w domu – zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny. Znacznie redukuje dochodzący z zewnątrz hałas, co jest szczególnie ważne dla osób często przebywających w górnych częściach domu (np. na piętrze lub poddaszu). Co ważne, pianka poliuretanowa redukuje poziom zanieczyszczeń. Dzięki jej szczelnej budowie zostają one na zewnątrz. Również ilość alergenów jest zdecydowanie mniejsza. Miej to na uwadze, jeżeli w Twoim domu przebywają dzieci lub osoby starsze. O ich zdrowie trzeba dbać szczególnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zalet izolacji pianką?
Jeżeli tak – dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami, a będziesz mieć pewność, że nasi fachowcy dobiorą odpowiednie środki dla Twojego domu oraz stworzą przytulne i ciepłe środowisko dla Twojej rodziny.