Pianka poliuretanowa posiada wiele uniwersalnych zastosowań, m.in w przemyśle meblarskim, samochodowym i tekstylnym. Jest ona także wykorzystywana przy ocieplaniu różnego rodzaju powierzchni. Pianka PUR dzięki swojemu składowi chemicznemu ma doskonałe możliwości hydro- i termoizolacyjne. Dzięki temu nie tylko zachowamy dobry stan naszego domu, ale także obniżymy nasze rachunki za zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń.

Ocieplanie pianką – inwestycja na lata
Ocieplanie pianką poliuretanową jest dobrą inwestycją, gdyż jej żywotność liczona jest w dziesiątkach lat. Dzięki dużej wytrzymałości może być wystawiana na działanie sił natury, a mimo to jej właściwości pozostaną niezmienione. Właśnie to wyróżnia ją spośród innych metod ocieplania. Jednorazowy wydatek zwróci się nam wielokrotnie. Nawet jeżeli w przyszłości będziemy chcieli sprzedać nasz dom, to łatwiej znajdziemy klienta, który będzie gotów zapłacić za dobrze docieplony budynek.

Ocieplenie domu na zewnątrz pianką PUR
Warto pamiętać, iż pianka poliuretanowa może być stosowano zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz domu. Ocieplanie poddasza pianką może być dobrym sposobem dla dodatkowego zabezpieczenia swojego domu, nie tylko przed utratą ciepła, ale także przed zalaniem. Kolejną zaletą takiego sposobu izolowania domu jest jej dobra adhezja . Oznacza to, iż pianka ściśle przylega do powierzchni. W trakcie nakładania dostosowuje się do kształtu podłoża. Dzięki temu wypełnimy wszystkie szpary i nierówności. Do ocieplenia poddasza wystarczy 8-godzinna praca dwóch osób. Związane jest to z wielką prostotą jej instalacji. Łącząc to z dodatkowymi plusami tego materiału wydaje się on być jednym z lepszych wyborów.

Pianka poliuretanowa dla alergików!
W dzisiejszych czasach wielu ludzi cierpi na rożnego rodzaju alergie, które mocno utrudniają im życie. W przypadku pianki poliuretanowej możemy być pewni, że ten problem nie będzie nas dotyczyć. Podobnie jest w przypadku zwierząt. Nasze ulubione czworonogi, mogą bezpiecznie przebywać w jej otoczeniu. Co więcej jako, że jest ona obojętna chemicznie, nietoksyczna i bezwonna, może być z powodzeniem stosowana, tam gdzie mamy do czynienia z żywnością.

Czy pianka PUR jest łatwopalna?
Na koniec warto wspomnieć także o jednej bardzo istotnej właściwości pianki PUR. Mogłoby się wydawać, iż będzie ona łatwopalna, co w przypadku pożaru skończyłoby się tragedią. Tymczasem badania dowiodły, iż pianka pod wpływem gorąca nie topi się, tylko ulega zwęgleniu. W ten sposób uniemożliwia ona ogniowi dostęp do głębszych warstw, co stanowi solidną barierę zapobiegającą rozprzestrzenianiu się pożaru. Podsumowując jeżeli szukamy materiału, który będzie ekonomiczny, zdrowy i bezpieczny, to wybór pianki poliuretanowej wydaje się być idealnym rozwiązaniem.